Tutaj powinien być opis

SUKCES UCZENNIC W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POZNAJEMY OJCOWIZNĘ

 

            Tradycją naszej szkoły jest uczestnictwo w Ogólnopolskim Konkursie Poznajemy Ojcowiznę, który w tym roku ma już jubileuszową 25 rocznicę. Konkurs ten jest największym przedsięwzięciem Polskiego Towarzystwa Turystyczno Krajoznawczego, który odbywał się pod patronatem Minister Edukacji Narodowej. Celem jego jest przede wszystkim zachęcenie młodzieży do poznawania swojego kraju, promowania małych ojczyzn i dziedzictwa narodowego. W szczególności chodzi o rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturowych swojego regionu.

        Turystyka i krajoznawstwo to ważna część życia współczesnej polskiej szkoły, która stałą się bardzo nowoczesna, kosztem zachowania tradycji kulturowej i wiedzy o regionie. W dobie podróży po Europie i egzotycznych zakątkach świata nie zwracamy uwagi na swoje okolice Tą jednak ciekawością wykazały się Natalia Wąsacz i Nikola Kasprzyk ze Szkoły Podstawowej w Urzejowicach, które zwróciły uwagę na pomnik Żołnierza Polski Niepodległej i zainteresowały się jego historią.  W swojej pracy pt.  "W hołdzie poległym Urzejowiczanom – w stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości’’-  przedstawiły genezę powstania pomnika oraz wkład Urzejowiczan w odzyskanie niepodległości przez Polskę. Praca zajęła I miejsce w konkursie wojewódzkim i została skierowana na etap ogólnopolski, gdzie zdobyła II miejsce. Podsumowanie odbyło się tym razem w Przeworsku podczas trzydniowego zlotu. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                  Magdalena Słysz