Tutaj powinien być opis

Uczniowie naszej szkoły brali udział w biciu Rekordu Guinessa

W Dzień Liczby Pi, 14 marca, pojechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. W wyjeździe wzięło udział 9 uczniów klasy II gimnazjum wraz z Panem Pawłem Wojtasem i Panią Małgorzatą Kozak, którzy byli naszymi opiekunami. Wyjechaliśmy o godzinie 3 w nocy. Po 6 wesołych godzinach w busie, o 9 byliśmy na miejscu. Celem był Piknik Matematyczny, jako podsumowanie IV edycji programu „mPotęga” w Centrum Nauki Kopernik. Organizatorem wydarzenia była Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć. Wydarzeniu towarzyszyła pierwsza w Polsce próba pobicia Rekordu Guinessa na najdłuższe rozwinięcie liczby Pi! Obecny należał do Włochów, którzy w miejscowości Todi, w zeszłym roku, zaprezentowali 520 cyfr Liczby Pi. Na warszawskich Bulwarach Wiślanych stanęliśmy w 627 osób. Mimo niesprzyjającej aury, druga próba pobicia rekordu była udana. Całość była nagrywana i transmitowana live na kanale Programu na Facebooku "Rekord z Liczbą Pi’’. Na ostateczne potwierdzenie wpisu rekordu do Księgi Guinnessa poczekamy około 3 miesięcy. Po pobiciu rekordu wróciliśmy do CNK, gdzie mieliśmy poczęstunek, otrzymaliśmy upominki i mogliśmy zwiedzać ekspozycję. Pogoda była niesprzyjająca, aczkolwiek wycieczka była rewelacyjna. W dobrych humorach i z uśmiechem na ustach wróciliśmy do domu. Wszyscy bardzo miło wspominamy ten wyjazd.

                                                                                                                                                   Natalia Wąsacz