Tutaj powinien być opis

Koncert Pieśni i Piosenek Patriotycznych

W tym roku z okazji 11 listopada cała nasza szkoła dołącza do coraz powszechniejszej w naszym kraju akcji: „Mamy Niepodległą”. „Mamy Niepodległą!” to ogólnopolska inicjatywa społeczna organizowana przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a polega na radosnym świętowaniu Uroczystości Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzięki zaangażowaniu m.in. szkół, urzędów i instytucji kultury w naszym kraju coraz częściej promuje się radosną i atrakcyjną formę obchodzenia tego patriotycznego święta. Afirmuje się działania społeczne, które wyzwalają pozytywną energię społeczną: biegi, spektakle, prelekcje, koncerty, wystawy, …

Stąd pomysł, by w naszej szkole radosne obchody Święta Niepodległości skupiły w sobie kilka inicjatyw:

  • Uczniowie sami wykonują i wysyłają POCZTÓWKI O PATRIOTYCZNEJ TEMATYCE, na których umieszczają życzenia. Pocztówki z życzeniami rozsyłane są do przedstawicieli miejscowych władz i mieszkańców naszej miejscowości.
  • 10 listopada, w piątek będzie miał miejsce KONCERT pt: „Mamy Niepodległą” - wspólne śpiewnie piosenek i pieśni patriotycznych.
  • Patriotycznemu koncertowi towarzyszyć będzie WYSTAWA prac plastycznych uczniów ze wszystkich klas naszej szkoły, pt: „ŚWIAT W BIAŁO-CZERWONYCH BARWACH”.
  • W świetlicy szkolnej dzieci wykonują mnóstwo biało-czerwonych ozdób, którymi udekorowani będą wszyscy uczestnicy koncertu.
  • 11 listopada społeczność szkolna będzie uczestniczyć w GMINNYCH OBCHODACH 99. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI pt: „PŁOMIEŃ  NIEPODLEGŁOŚCI” (szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie: http://gok.przeworsk.pl/wydarzenia/uroczystosci-odzyskania-niepodleglosci/)

W tym roku, poprzedzającym 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, wyśpiewamy nasz patriotyzm.

Zabierzemy ze sobą  optymizm i radość. Będziemy patriotami nie tylko od święta, ale codziennie! Pozwolimy, by biło w nas biało-czerwone serce!

Załączniki