I miejsce w Gminnym Konkursie Czytelniczym

       W  środę  31 maja w Zespole Szkół w Nowosielcach odbył się VI Gminny Konkurs Czytelniczy „Twórca i jego dzieła”. W tym roku dotyczył twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczestników obowiązywała znajomość  treści dwóch  powieści tego pisarza - ich tytuły to „Krzyżacy” oraz „Quo vadis”. Zmagania konkursowe przebiegały w formie podobnej do teleturnieju. Trzyosobowe drużyny musiały wykazać się  dużą znajomością wyżej wymienionych lektur oraz refleksem i umiejętnością kalkulacji. Oprócz zespołu z Urzejowic, w skład  którego wchodzili:  Magdalena Golonka, Amelia Telega oraz Krystian Dziedzic; udział wzięła także grupa ze Studziana, a także oczywiście gospodarze –  uczniowie z Nowosielec. Ogromnie cieszy nas fakt, że to właśnie nasza drużyna zajęła  I miejsce! Takie sukcesy motywują do brania udziału w konkursach.

                                                                                             Magdalena Golonka, kl. III gim