Henryk Sienkiewicz i Święto Książki

Dnia 9 maja br. o godzinie 1000 w naszej szkole, z okazji Roku Sienkiewicza i Dnia Książki, miało miejsce niebagatelne wydarzenie. Na swoim wieczorze autorskim pojawił się sam Henryk Sienkiewicz.

Po udzieleniu wyczerpującego wywiadu prezenterkom znanej telewizji, Noblista otrzymał miłą niespodziankę: sama Jagienka ze Zgorzelic przedstawiła naszemu gościowi postacie z jego książek. Pojawili się kolejno: Janko Muzykant, Latarnik, Helena i Skrzetuski, Oleńka Billewiczówna z Andrzejem Kmicicem i paniami dworu, Pan Michał Wołodyjowski i Zagłoba w towarzystwie Baśki i Krzysi, przybyli również goście ze starożytnego Rzymu: Ligia i Marek Winicjusz z pięknymi Rzymiankami, a także: Danuśka z paniami dworu w towarzystwie kilku groźnych Krzyżaków, a na koniec przybyli mali podróżnicy: Staś i Nel.

Zaskoczony i uradowany Sienkiewicz nie krył łez wzruszenia.

Po prezentacji bohaterowie z książek Sienkiewicza złożyli swojemu autorowi wyrazy szacunku, życzenia i podziękowania.

Tę piękną lekcję literatury, historii i patriotyzmu obejrzeli zaproszeni goście oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami.

Owacjom i gratulacjom nie było końca. Dziękujemy serdecznie naszym małym - WIELKIM AKTOROM ze świetlicy "Maciusiowo" i zaprzyjaźnionym starszym uczniom z naszej szkoły.

Wioletta Gembalska