Przyszedł wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień – DZIEŃ 6 grudnia, kiedy przychodzi św. Mikołaj.

Zawsze przychodzi On do grzecznych dzieci…

Bardzo ucieszyliśmy się, bo w tym roku zaglądnął także do świetlicy Uśmiech

Dostaliśmy coś wspaniałego: PIASEK KINETYCZNY, do tego jeszcze kolorowy!

Dzieci uwielbiają bawić się w piaskownicy, jednak nie zawsze mają taką możliwość. Kolorowy piasek kinetyczny pozwala na stworzenie piaskownicy w domu. Ogromną zaletą piasku kinetycznego jest to, że nie brudzi rąk oraz jest całkowicie wolny od alergenów, czyli nie uczula.

Piasek kinetyczny nie jest sypki, jednak zabawa nim przypomina zabawę w zwykłej piaskownicy.

Piasek kinetyczny praktycznie w całości składa się z ziaren zwykłego piasku. Oprócz tego w jego składzie znajduje się specjalny polimer, który nadaje piaskowi jego wyjątkową konsystencję, którą można umiejscowić między konsystencją plasteliny i piasku. Co to oznacza? Piasek kinetyczny nie jest sypki, ale nie jest też twardy. Dziecko dotykając piasku ma wrażenie, że ten przesypuje się przez jego ręce, a mimo tego piasek cały czas można formować jak plastelinę. Porównanie piasku kinetycznego do mokrego piachu na plaży, może rodzicom rozjaśnić strukturę tej niezwykle ciekawej i lubianej przez dzieci masy.

Piasek kinetyczny, mimo dodatku polimeru,  jest w 100% bezpieczny dla dzieci, nawet tych, które cierpią na alergie.

BARDZO LUBIMY SIĘ NIM BAWIĆ.

DZIĘKUJEMY ŚWIĘTY MIKOŁAJU Uśmiech

OBIECUJEMY, ŻE ZAWSZE BĘDZIEMY GRZECZNI Uśmiech