Jak co roku patriotyczne Święto Niepodległości obchodziliśmy bardzo uroczyście. Przygotowaniom nie było końca Uśmiech Znów, jak co roku pojawiły  się biało-czerwone ozdoby, dekoracje i nowatorskie pomysły. W tym roku pojawił się nawet biało-czerwony kot na płocie Uśmiech

Uczniowie z „Maciusiowa” tym razem wzięli czynny udział w ogólnopolskiej Akcji „Mamy Niepodległą”. Na stronie Muzeum Józefa Piłsudskiego czytamy:  „Mamy Niepodległą! to flagowa akcja społeczna organizowana przez Muzeum Józefa Piłsudskiego od 2013 r. Polega ona na radosnym świętowaniu kolejnych rocznic odzyskania niepodległości przez Polskę. Co roku zapraszamy Polaków do wysyłania bezpłatnych kartek pocztowych oraz e-kartek z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akcja odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Sejmu.

Mamy Niepodległą! towarzyszą różnorodne wydarzenia, m.in. historyczny flash mob, piknik niepodległościowy, gry edukacyjne i wiele innych lokalnych inicjatyw zogniskowanych wokół tematu niepodległości”.

Może w przyszłym roku podejmiemy inne inicjatywy, które z takim powodzeniem i rozmachem organizuje Muzeum Marszałka?

Wszystkim życzymy radosnego obchodzenia tego ważnego i pięknego dla Polski i Polaków ŚWIĘTA.