Rok szkolny 2016/2017został ogłoszony ROKIEM WOLONTARIATU.

Ale nie tylko z tego powodu podjęliśmy w świetlicy akcję robienia KARTEK – WSPARCIA.

Pomysł narodził się w Szpitalu Onkologicznym w Lublinie, wśród Dzieci, które walczą z choroba nowotworową. Taką zachętę możemy przeczytać na stronie MIASTO DZIECI.pl:

Serdecznie zapraszamy do Akcji pisania kartek  – wsparcia dla dzieci na oddziałach onkologii w Lublinie i Warszawie, która nosi nazwę „Wylosuj Anioła”.

Akcja pisania Kartek-Wsparcia powstała z inicjatywy rodziców dzieci leczonych na onkologii.
Lęk, ból, niepewność to wszystko towarzyszy dziecku i jego rodzinie podczas choroby. Inicjatywa pisanie kartek dla dzieci ma na celu wsparcie dziecka podczas leczenia.
Dziecko będzie te kartki losować. Na oddziale onkologii jest duża rotacja, dzieci otrzymują chemioterapię lub naświetlania. Wyjeżdżają do domu, kolejne dziecko przyjeżdża na leczenie lub powikłanie po chemioterapii. Dzieci lecza się długo, ale nie przebywają przez cały czas w szpitalu. Mają przerwy i na te przerwy wyjeżdżają do domu. Więc, nie wiemy, jakie dziecko wylosuje tę kartkę. Ale prośba jest taka, żeby się modlić za to dziecko, które kartę Państwa wylosuje. To taka anonimowa modlitwa, ale może dziecko się odezwie i wtedy modlitwa może zostać już bardziej konkretna, za konkretne dziecko.

Co trzeba zrobić?
Wszystko jest proste.
1. Trzeba wziąć kartkę (można ją zrobić własnoręcznie lub kupić)
2. Zastanowić się do kogo ma być adresowana (do dziewczynki, lub chłopca)
3. Napisać kilka słów wsparcia i życzenia zdrowia dla dziecka, który leczy się na chorobę nowotworową (raka). Co warto napisać? Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna, zachęcać do życia, no nie wprost. Można napisać kilka słów o sobie, co lubicie, co warto zobaczyć i swój kontakt (może dziecko będzie chciało skontaktować się później).
4. Wysłać kartę na adres Grupa Rodziców „Gdy Liczy się Czas” ul. Nowy Świat 30a/6 20-418 Lublin

Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci. Będziemy po prostu dokładać kartki (jak będą) do koszyków na oddziale.

Kartki, które wykonujemy w świetlicy są piękne, kolorowe i mamy nadzieję, że wywołają uśmiech na twarzy chorego Dziecka. Powstają bardzo kreatywne i oryginalne kartki… Pojawił się też pomysł, by każda kartka zawierała jakiś drobny upominek dla Adresata. Życzenia, które wpisują do kartek uczniowie z „Maciusiowa” bardzo wzruszają, są szczerym, z serca płynącym zapewnieniem o pamięci w modlitwie, są życzeniami powrotu do zdrowia, dodają otuchy… Są prawdziwymi KARTKAMI WSPARCIA.

W podjętej przez nas akcji bardzo pomogli nam niektórzy Rodzice. Szczególnie DZIĘKUJEMY PANU ADAMOWI NYKLOWI, PANI BASI WESELAK I PANI MAGDZIE FOREMNY, którzy poprowadzili dla nas WARSZTATY ROBIENIA KARTEK WSPARCIA.

Każdy z naszych Gości wykonywał kartki inną techniką. Wiele nas nauczyli i zainspirowali.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Pod koniec warsztatów pomagało nam już dużo więcej Mam, im też bardzo dziękujemy!

Do akcji dołączyła również klas III gimnazjum – wykonali piękne kartki, gratulujemy!

Szczególnie DZIĘKUJEMY gimnazjalistkom, które bardzo nam pomogły:

- Kindze Partyce,

- Justynie Pelc,

- Kindze Lenar.

Mamy nadzieję, że powstałe kartki, ucieszą chore Dzieci.

Mamy nadzieję, że kolorowe jak tęcza kartki, polecą jak motyle z najlepszymi życzeniami do Chorych Dzieci, ich Rodziców i Rodzin.

Zdjęcie