Dzisiaj – 7 marca, „Maciusiowo” odwiedziła zaprzyjaźniona kl. I B wraz ze swoja wychowawczynią – Panią Krysią Słysz, by zaprezentować nam wiersze Brzechwy, w ramach KONKURSU RECYTATORSKIEGO pt. „Brzechwa dzieciom”.

Pierwszoklasiści bardzo nas zaskoczyli. Byli świetnie przygotowani do konkursu. Nie tylko doskonale zapamiętali treść wierszy Brzechwy, ale dodatkowo przynieśli mnóstwo rekwizytów i z prawdziwym mistrzostwem odegrali wyuczone teksty.

Pierwsze miejsce egzekwio zajęły dwie uczennice:

Marta Weselak - wiersz „Kłamczucha”

I Aleksandra Kuźniar - wiersze: „Żuk” i „Samochwała”.

Pozostałe miejsca zajęli:

Milena Chmiel – wiersz: „Na straganie”;

Amelia Dusza – wiersz: „Ciota Danuta”;

Igor Haftek – wiersz: „Samochwała”;

Michał Dziedzic – wiersz: „ Rzepa i miód”;

Karolina Szawan – wiersz: „Psie smutki”.

Naprawdę świetni z nich aktorzy – GRATULUJEMY!

W wierszu „Kłamczucha” wśród wielu kłamstw było i to, że „zamiast deszczu, u sąsiada/Dziś padała oranżada”.

To okazał się nie do końca kłamstwem, gdyż na zakończenie KONKURSU wszyscy zebrani skosztowali owej oranżady, a częstowała nią uśmiechnięta i dumna ze swoich uczniów Pani Krysia.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom KONKURSU RECYTATORSKIEGO zostały wręczone Dyplomy i nagrody Uśmiech

Było profesjonalnie, zabawnie, kolorowo i pachniało pyszną oranżadą.

DZIĘKUJEMY PANI KRYSI I JEJ KLASIE ZA TĘ LEKCJĘ DYKCJI I PRAWDZIWEGO AKTORSTWA!