Święta Wielkanocne tuż, tuż…

Dlatego dzisiaj – 18 marca w naszej Świetlicy miały miejsce WARSZTATY PISANIA PISANEK, prowadzone prze Panią Magdę Foremny.

Tradycja pisania pisanek, choć znana każdemu, dzisiaj odchodzi w zapomnienie. Wypierają ją cekiny, brokat, naklejki i wszelkie nowatorskie pomysły ozdabiania pisanek. Można mieć wrażenie, że technika skrobania pisanek odchodzi wraz z naszymi babciami – mistrzyniami w tej dziedzinie. Na szczęście, dzięki warsztatom, okazało się, że w naszej Szkole jest wiele młodych talentów.

Wzory i precyzja z jaką Pani Magda pisze pisanki wywarły na nas ogromne wrażenie. Pani Magda – świetnie przygotowana do warsztatów – nie tylko podzieliła się z nami tajnikami tej sztuki, ale również przyniosła rozrysowane wzory i pięknie ufarbowane jajka.  „Poczęstowała” Uśmiech wszystkich uczestników nożykami introligatoryjskimi, które okazały się świetnymi narzędziami do precyzyjnego skrobania pisanek.

Zainteresowanych i chętnych osób  na warsztaty przybyło bardzo wiele. Byli przedstawiciele prawie wszystkich klas z naszej Szkoły oraz niektóre zdolne Mamy.

DZIĘKUJEMY PANI MAGDZIE ZA POMYSŁ, PROFESJONALIZM I POPROWADZENIE WARSZTATÓW,

 A WSZYSTKIM PRZYBYŁYM ZA OBECNOŚĆ, CHĘCI I TALENT!