Zainspirowani i „zarażeni” przez kl. I B pasją recytatorską, i my z „Maciusiowa” zorganizowaliśmy dzisiaj, tj. 7 kwietnia, swój KONKURS RECYTATORSKI pt.: „Tuwim dzieciom.

I nasi aktorzy przygotowali się świetnie. Nie tylko doskonale zapamiętali i zagrali wiersze Tuwima, ale również wykonali i przynieśli potrzebne rekwizyty. Dziękujemy im i ich Rodzicom za pomysł i pomoc.

Do Komisji zaprosiliśmy znamienitych Gości:

Panią Krystynę słysz,

Panią Wiolettę Lenar,

Panią Monikę Partykę,

Pana Piotra Pączkę.

W czasie „Tuwimowego spotkania”:

- słychać było śpiew słowika – Szymon Motta wiersz „Spóźniony  słowik”;

- razem z Panem Hilarym szukaliśmy okularów – Julia Piecuch wiersz „Okulary”;

- przysłuchiwaliśmy się rozmowom z psem Dżonciem – Mikołaj Sobczak wiersz „Dżoncio”;

- zobaczyliśmy, co stało się z rozsypanym abecadłem – Julia Dec wiersz „Abecadło”;

- kołysaliśmy się w rytmie hip hopu z Panem Tralalińskim i jego rodziną – Emilia Stachiewicz wiersz „O Panu Tralalińskim”;

- zastanawialiśmy się, jak działa pstryczek – elektryczek – Weronika Sobczak wiersz „Pstryczek”;

- współczuliśmy kotkowi, który śnił o rzece pełnej mleka – Karolina Weselak wiersz „Kotek”.

Zaproszona Komisja bardzo wysoko oceniła naszych aktorów, przyznała pierwsze miejsce egzekwio dla: Julii Piechuch i Szymona Motty, pozostali uczestnicy KONKURSU zajęli drugie miejsce. GRATULUJEMY!

Wszystkim uczestnikom zostały wręczone Dyplomy i nagrody.

Na zakończenie czekał na nas „kolorowy poczęstunek”.