Przyszedł czas na kolejne warsztaty.

Dziś, 15 kwietnia uczyliśmy się haftować.

Mistrzynią, która poprowadziła WARSZTATY i nauczyła nas haftu krzyżykowego, była Pani Hela Kawecka.

Pani Hela - doskonale znana wszystkim uczniom - przyniosła mnóstwo wyhaftowanych przez siebie pięknych obrazów, podarowała nam kanwę i kolorową mulinę. DZIĘKUJEMY!

Zebrani uczniowie najpierw z zachwytem oglądali przyniesione, wyhaftowane  prace, a później z cierpliwością czekali, by Pani Hela podeszła do nich. Każdemu z osobna Pani Hela pokazywała wzór i z uśmiechem tłumaczyła, jak zacząć?, co zrobić, kiedy skończy się nitka?

Niektórym Pani Hela nawet szkicowała kształt do wyhaftowania.

Każdy skupiony, starał się precyzyjnie haftować, w ciszy „tańcowała igła z nitką” i choć na początku kolorowe muliny plątały się nieustannie, a igła nie chciała słuchać, nikt się nie zrażał.

Pani Hela zachwycała się młodymi talentami. Niektórym haftowanie udało się bardzo dobrze. Za kilka tygodni mamy zamiar zorganizować wystawę naszych prac, pt.: „Tak haftujemy”

WARSZTATY HAFTU były dla nas  nie lada wyzwaniem, dla nas śpieszących się i nieustannie klikających Uśmiech A jednak się udało!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY Pani Heli za tę wspaniałą lekcję cierpliwości i dokładności.