"Opowieść wigilijna w 4D"

OBSADA:
Narrator: Paulina Mołoń
Scrooge: Mikołaj Sobczak
Tom: Szymon Motta
Żona Toma: Karolina Weselak
Synek Toma: Szymon Jamroży
Biedni: Julia Jamroży i Klaudia Mołoń
Duchy: Emilia Stachiewicz, Julia Piecuch i Aleksandra Pieniążek
Aniołowie:  Emilia Stachiewicz, Julia Piecuch, Aleksandra Pieniążek, Julia Dec, Emilia Inglot, Kamila Kud.

Dnia 9 grudnia dzięki Pani Krystynie Słysz i jej klasie I b miała miejsce premiera naszej sztuki pt.: "Opowieść wigilijna w 4D". A już za tydzień, 16 grudnia bez tremy zaprezentowaliśmy tę sztukę innym naszym ważnym gościom. A byli to: Pani Dyrektor naszej Szkoły, Pani Małgorzata Ryznar, Pani Grażyna Kasprzyk, Pani Justyna Jamroży, Pani Lucyna Orzechowska, Pani Ewa Stachiewicz, Ksiądz Stanisław, Pan Dariusz Stącel i Pan Piotr Pączka.
Nasza sztuka jest adaptacją znanej wszystkim książki Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”.
       Bardzo długo przygotowywaliśmy się do tego przedstawienia. Oprócz scenariusza, obsadzenia ról, wielu prób, wykonaliśmy potrzebne rekwizyty. A były nimi przede wszystkim okulary, bo skoro sztuka w 4D, to dla lepszego odbioru sztuki okulary były niezbędne. Upiekliśmy też na tę okoliczność pierniczki. Wyszły nam wyśmienite i bardzo musieliśmy się starać, żeby nie zjeść ich wszystkich. Na szczęście zostało wiele pysznych, miodowych ciasteczek, które smakowały również naszym gościom.
        A dlaczego nasza sztuka była w 4D?
Dlatego, że w trakcie przedstawienia zostały poruszone cztery nasze zmysły:
- wzrok (wszystko to, co działo się na scenie);
- słuch (poprzez głos narratora, kwestie aktorów i śpiew aniołów);
- węch (gdyż w czasie, kiedy Scrooge'a odwiedzały duchy, pachniało kadzidłem, natomiast anioły rozsiewały piękną woń pomarańczy, a zapach ten chyba wszystkim nieodzownie kojarzy się ze świętami  Bożego Narodzenia);
- smak (bo żona Toma w czasie Wigilii częstowała wszystkich swoimi pierniczkami).
        Na koniec przedstawienia uczniowie klasy I losowali złote myśli. A wszyscy zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe karty z przesłaniem naszej sztuki:

"Boże Narodzenie to magiczny czas
i każdy z nas może przeżyć swoją „opowieść wigilijną”.
Bo magia tych Świąt nie polega tylko na tym,
że nasze zmysły zostają poruszone:
- wzrok, bo widzimy piękne rzeczy,
- słuch, bo słyszymy przepiękne melodie kolęd,
- węch, bo wszystko dookoła pachnie,
- smak, bo szykujemy na ten czas wyśmienite potrawy.
Ale magia tych Świąt polega przede wszystkim na tym,
 że Boże Narodzenie to czas,
kiedy w każdym z nas na nowo ma narodzić się Bóg-Miłość.
Każdy z nas dzięki tym magicznym chwilom
ma stawać się coraz lepszy.
Bóg rodzi się dla nas i jest Miłością.
Bądźmy dobrzy!

Po zakończeniu przedstawienia, przy dźwiękach kolęd w wykonaniu dziecięcego zespołu "Arka Noego", wszyscy zostali zaproszeni na mały poczęstunek.
Pierwszaki kosztowały "Ciasto Św. Mikołaja", a dorośli tradycyjny polski sernik.
Pachniało już Świętami.... Uśmiech

Dziękujemy Wszystkim naszym Gościom za obecność i piękny czas.

Życzymy wspaniałych Świąt!
Niech TEN, który się rodzi, czyni nas lepszymi.
   p. Wioletta i Uczniowie z "Maciusiowa"