„Dinozaury żyły dawno temu, ale stale są wśród nas…”  taką piosenką powitaliśmy dzisiaj w świetlicy Panią Karolinę i Panią Izę wraz z Pięciolatkami Uśmiech
      Dzisiaj znów nasza świetlica zamieniła się,  już nie w „Muzeum Dinozaurów”, ale w „KINO – DINO”. Wyświetliliśmy animowaną wersję „Marszu Dinozaurów” – „Pradawny ląd”. Jest to pierwszy film z cyklu trzynastu. Opowiada o przygodach pięciu dinozaurów: Liliputa - apatozaura, Cery  triceratopsa, Pterusia  pteranodona, Kaczusi  zaurolofa i Szpica  stegozaura. Akcja tego animowanego filmu rozgrywa się w czasach prehistorycznych. Zamieszkują tam dwa rodzaje dinozaurów. Łagodne dinozaury roślinożerne oraz groźne drapieżniki. Kiedy nadchodzi czas obumierania roślinności, głodne zwierzęta wyruszają na zachód w poszukiwaniu wiecznie zielonej Wielkiej Doliny.
      Doskonale wiedzieliśmy, że dinozaury są bardzo popularne i wszyscy, zarówno dorośli, jak i dzieci bardzo je lubią. W tej grupie sympatyków jesteśmy również my. Dzięki naszemu „Muzeum Dinozaurów” mogliśmy dziś być prawdziwymi znawcami tematu. Najpierw  opowiedzieliśmy  gościom ciekawostki o dinozaurach.
Naszych gości zainteresował też kącik z książkami, wystawa dinozaurów zbudowanych z klocków oraz puzzle z prehistoryczną krainą, a nad ich układaniem czuwał pokaźnych rozmiarów, groźny Tyranozaur.
      Po żmudnej układance czekał na gości poczęstunek – tym razem były to cukierki „Dinusie”.
Ponieważ świetnie znaliśmy role z przedstawienia „Mama Moa” z „Muzeum Dinozaurów”, więc i dziś uraczyliśmy gości tą sztuką.
      Wykorzystaliśmy również przygotowaną wcześniej makietę i pomysł z wykopywaniem szkieletów dinozaurów. Chętnych było bardzo wielu i wykopywaniu nie było końca. Zgodnie zaobserwowaliśmy, że co drugi Pięciolatek zostanie archeologiem Uśmiech
Życzymy Wam powodzenia i zawsze takiego zapału!  
Dobrze, że nas odwiedziliście – dziękujemy!

Pani Karolinie i Pani Izie dziękujemy za pomysł i obecność.