Dziś, 5 listopada znów do naszej Świetlicy zawitali znamienici goście - Pani Krystyna Słysz ze swoją pierwszą klasą. To nie było zwykłe spotkanie.
Spotkaliśmy się w "babcinej spiżarni" z samą Panią Jesienią.
Na początku naszych przemiłych gości przywitały dźwięki piosenek o jesieni i oczywiście uczniowie - gospodarze z "Maciusiowa".
Kiedy dźwięki piosenek ucichły, rozgorzała dyskusja: czym jest jesień? jaka to pora roku? czym się charakteryzuje? jakie są oznaki jesieni? co to znaczy, że jesienią ludzie i zwierzęta gromadzą zapasy? itd.
Nasi goście nie dali się zaskoczyć żadnym pytaniem gospodarzy. Byli świetnie przygotowani.
Podsumowaniem wiadomości  o jesieni była przygotowana specjalnie na to spotkanie prezentacja multimedialna pt.: "Złota polska jesień".
Następnie wysłuchaliśmy bajki A. Gerun "Jak wygląda Pani Jesień?" Teraz bez trudu goście i gospodarze zabrali się do wykonania prac plastycznych pt.: "Idzie Pani Jesień".
Starsi uczniowie przyglądali się i dyskretnie doradzali swoim gościom. Na efekty pracy i współpracy nie trzeba było długo czekać. Powstały piękne dzieła. Jesień jest piękna... :)
Na koniec został już tylko poczęstunek - degustacja pysznych konfitur przygotowywanych przez  nasze babcie i mamy.
Było kolorowo, melodyjnie,  jesiennie i pachniało konfiturami. Było miło, choć za oknem panowała gęsta mgła.
Dziękujemy Pani Krystynie i jej klasie za wspólnie spędzony piękny czas

Pani Wioletta i uczniowie z "Maciusiowa"