W dniu 28 października nasza szkolna świetlica - "Maciusiowo" zamieniła się w Muzeum Dinozaurów. Na seans przybyli zaproszeni znamienici goście: Pani Dyrektor naszej Szkoły, Pani Sekretarka, Panie z kuchni, Pani Małgorzata Ryznar, Ksiądz Wikary oraz Pan Konserwator.
Po gorącym powitaniu, uczniowie wprowadzili gości w "świat dinozaurów". Ze wspaniałą dykcją czytane były informacje, bajki i kawały o dinozaurach. Miał też miejsce kukiełkowy teatrzyk pt.: "Mama Moa" oraz bardzo trudny "Konkurs wiedzy o prehistorii".
Punktem kulminacyjnym spotkania w Muzeum Dinozaurów było oglądanie wykonanych przez uczniów makiet oraz UWAGA! wykopywanie "szkieletów prawdziwych dinozaurów".
Następnie w czasie krótkiej przerwy goście mieli możliwość skosztować przysmaki dinozaurów, porozmawiać z naszymi archeologami, pooglądać TV Dino oraz spędzić miło czas w kąciku prasowym.
Po przerwie nastąpiło ogłoszenie wyników "Konkursu wiedzy o prehistorii". Po burzliwej naradzie komisja przyznała same pierwsze miejsca. Dla zwycięzców nagrodami były wykonane przez uczniów "prehistoryczne jajka".
Na zakończenie spotkania w Muzeum został wyświetlony edukacyjny film: "Marsz dinozaurów".

Informujemy, że Muzeum Dinozaurów będzie otwarte do 5 listopada.
Serdecznie zapraszamy!
Uczniowie ze świetlicy - "Maciusiowo".
Wioletta Gembalska